Főoldal / Blog / Acélszerkezetes csarnokok

Az acélszerkezetes csarnokok

A csarnoképületekre az ipar és a mezőgazdaság területén folyamatosan szükség van. Ezek azok a létesítmények, amelyek szerkezetüknek köszönhetően sokféle funkciót betölthetnek. A létező leghatékonyabb építkezési módszer, ugyanis költséghatékony, gyorsan felépíthető, alapozási és szállítási költségek szintén alacsonyak. Raktárhoz, tárolóhoz, csarnokhoz, mezőgazdasági épülethez, irodához ideális alapot képez a fémszerkezet. Az acélszerkezetek nem csupán költséghatékonyak, de hosszú életűek is.


Előnyei:

Az acél stabilitása miatt van egy olyan előnye, hogy nem vetemedik. Nem támadják meg rovarok sem, nem porlad, tehát nem igényel különösebb bánásmódot más anyagokkal szemben. Az acélszerkezet könnyen átalakítható, toldható, sőt, akár át is helyezhető. Az acélszerkezet nagy szilárdságának köszönhetően többszintes épületeknél magas szintszámot, ipari csarnokoknál pedig nagy nyílásközök létrehozását teszi lehetővé. A legyártott acélszerkezet elemek beszerelése nem igényel nagy helyet, akár közvetlenül a teherautóról a helyükre emelhetőek egy daru segítségével.


Burkolása:

A könnyűszerkezetes épületekre szendvicspanel kerül burkolatként. A szendvicspanel típusa lehet PUR (puliuretán) vagy PIR (poliizocianurát). Előnyei, hogy rendkívül jó hőszigetelési képességgel rendelkeznek, emellett – az acélszerkezethez hasonlóan – kicsi a tömege. Emellett további előnye, hogy magas tűzvédelmi besorolással rendelkezik, akár órákig képes ellenállni a tűznek meggyulladás nélkül. Végezetül képes ellenállni az időjárás viszontagságainak, nem szükséges időnkénti felület kezelés, nem tud benne kárt tenni sem az eső, hó, szél, sem az extrém UV sugárzás.

A létesítmény homlokzatára és tetőjére egyaránt szendvicspanel kerül. Értelem szerűen megkülönböztetünk 2 fajta profilt (tető és oldalfal profil), 2 különböző feladat ellátására.